Все про бібліотеку

Структура бібліотеки гімназії                                   14.12.2013

Структура  бібліотеки складається з  читального залу та абонемента

Читальний зал (англ. Reading room, фр. salle de lecture, нім. Lesesaal) — приміщення в бібліотеці або архіві, що використовується відвідувачами як місце роботи. У нашому читальному залі 16 місць. До вашої уваги: періодика (українською, англійською,  французькою мовами),  фонд художньої літератури цими ж мовами, фонд унікальних видань, інтернет-довідки, тематичні  теки, електронні  каталоги англійською, французькою, українською  мовами.

Абонемент (від фр. abonnement — передплачувати) форма обслуговування абонента (користувача). Здійснює видачу документів для використання її по за межами бібліотеки. Абонементом гімназійної бібліотеки можуть користуватися члени шкільної спільноти: учні, їх батьки, вчителі, співробітники школи. Як виняток обслуговуються також працівники інших освітніх установ міста. Віртуальний абонемент відкритий для будь-якого користувача. На абонементі можна отримати будь-який  бібліотечний документ (книги , брошури і т.д.) за винятком тих, які призначені для користування тільки в читальному залі (часто затребувані документи, наявні в одному примірнику, довідкова література, цінні видання, диски, журнали і газети ).
Бібліотека гімназії надає такі послуги

Iнформаційно-бібліотечне обслуговування

Сервіс бібліотечно-інформаційних послуг у гімназії потрібно розглядати як процес погодження суб’єктивних запитів користувачів та об’єктивних можливостей бібліотечного фонду, результатом якого є повне задоволення читацьких потреб.

Компьютерні послуги

Комп’ютери та комп’ютерні технології впевнено увійшли в повсякдення людини, ставши не просто робочим інструментом, а й популярним видом дозвілля.Впровадженням у роботу бібліотеки комп’ютерної техніки суттєво розширило асортимент  і бібліотечних послуг.

Масова робота

Масова робота – невід’ємна частина діяльності гімназійної бібліотеки. Вона виконує свої позитивні функції для дітей, наприклад:

  • сприяє задоволенню і розвитку інформаційних потреб та запитів;
  • сприяє зростанню кола пізнавальних читацьких інтересів та проведення змістовного дозвілля;
  • допомагає залученню нових читачів до бібліотеки;
  • здійснює рекламу бібліотеці, створює її імідж.
Довідково-бібліографічні послуги

Діяльність бібліотеки гімназії спрямована на ефективне довідково-бібліографічне обслуговування користувачів. Поєднання сучасного довідково-бібліографічного апарату та електронних інформаційних ресурсів.

Ксерокопіювання

Користувачі мають можливість зробити копію частини книги або статті з освітньою, навчальною метою чи задля приватного дослідження. Послуга  ксерокопіювання та  перенесення на паперовий носій

Фукції бібліотеки

Функції бібліотеки

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Follow Бібліопланета on WordPress.com