Сторінки історії України

22 січня День Соборності України

соборністьУкраїнська Народна Республіка була створена в січні 1918 року. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР – Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі. Більше

“Світ ловив мене, та не спіймав”

До 300 річчя Г.С.Сковороди

Сковорода

Щоб переглянути натисніть ТУТ   

День книги рекордів Гіннеса

Більше інформації ДАЛІ

Міжнародний день

День відмови від куріння

Письменники-ювіляри 2022 року

14 листопада 150 років  Астрід Анна Емілія Ліндгрен

АстрідАстрід Анна Емілія Ліндгрен народилася в Швеції, в провінції Смоланд, в містечку Віммерб’ю 14 листопада 1907 року. Після школи Астрід переїхала у Стокгольм. Їй довелося працювати на кількох роботах, які вона залишала з різних причин. Працювала вона і секретаркою в Королівському товаристві автомобілістів, і в книжковому видавництві. В 1931 році одружилася з Стуреном Ліндгреном. Астрід стала домогосподаркою. Більше

День української писемності

9 листопада – День української писемності та мови

 

А Ви знали що…

Цікаві факти про українську мову

УКРАЇНСЬКА МОВА в 1934 році на конкурсі краси мов у Парижі була визнана, як найкраща, наймилозвучніша й найбагатша мова світу, і зайняла друге місце після італійської.
В 2012 році занесена до Книги рекордів Гіннеса, і віднині на ПЕРШОМУ місці, встановивши рекорд за тривалістю музичного телемарафону національної пісні.
Лише українські композиції лунали без перерви на рекламу в прямому ефірі 110 годин. Попередній такий рекорд був встановлений Італією в 2010 році у місті Пезаро – 103 години 9 хвилин 26 секунд.
УКРАЇНЦІ – співуча нація, яка створила найбільшу кількість народних пісень у світі. Разом нараховано близько 200 тисяч українських народних пісень. Ні одна нація за всю історію не має такої кількості пісень, як створив український народ самостійно.
В ЮНЕСКО зібрана дивовижна фонотека народних пісень країн усього світу.
У фонді України знаходиться 15,5 тисяч пісень. На другому місці перебуває Італія з кількістю 6 тисяч народних пісень.

Previous Older Entries