Засновник українського театру

Марко Кропивницький (1840)

Майбутній засновник українського професійного театру народився 7 травня (174 роки тому) в Херсонській губернії. Закінчивши повітове училище, він стає канцеляристом в суді. Ця робота не приносить морального задоволення, тому Марко Лукич деякий час продовжує навчання в Київському університеті, заглиблюючись в історію і літературу.
Значний вплив на творчу долю Марка Кропивницького справила його мати, яка навчала сина грати на музичних інструментах, залучала до театру і працювала над його вокальними здібностями. Як результат, в 1871 році в народному російському театрі відбувся дебют Марка Кропивницького, який зіграв роль у виставі «Сватання на Гончарівці».
З цього часу починається пора гастролей і визнання українського репертуару. Тому в 1880 році Марко Лукич вирішує організувати власну трупу, до якої входять такі артисти, як Заньковецька, Садовський і Старицький. Реалістичний напрямок, що використовувався у виставах, набував велику популярність не тільки в Україні, але і в інших державах, включаючи Грузію і Білорусь.
Марко Лукич Кропивницький, творець соціально-побутової драми, до кінця своїх днів відстоював право національного театру на свою мову і культуру. У 1910 році видатного майстра не стало. Але залишилися п`єси, які зайняли гідне місце в скарбниці української класичної драматургії.

Інформація надана сайтом  https://mail.google.com за розсилкою

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Follow Бібліопланета on WordPress.com