Про це треба знати

Вийшло перше видання «Кобзаря » Т. Г. Шевченка ( 1840 )

26 квітня 1840 (174 роки тому) в Петербурзі за сприяння відомого українського письменника Євгена Гребінки вийшло перше довічне видання творів Тараса Шевченка «Кобзар».
Сьогодні під «Кобзарем» ми розуміємо збірник усіх творів геніального поета, проте в першому виданні містилося лише 8 робіт: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ`яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч», а також вірш, яке стало своєрідним епіграфом і видання, і всього творчості Шевченка -«Думи мої, думи мої, лихо мені з вами». Його він написав спеціально для цієї збірки. З усіх видань, які вийшли у світ ще за життя автора, перше було найбільш привабливим. Книга мала зручний формат, була використана якісний папір, чіткий шрифт. Однак друкувався «Кобзар» російською транслітерацією української мови. Родзинкою видання стала гравюра на початку книги по малюнку Василя Штенберга, на якому був зображений кобзар з хлопчиком -поводирем.
Відразу після виходу збірки Т. Шевченка стали називати кобзарем. І навіть сам поет іноді почав підписувати свої твори «Кобзар Дармограй». Вихід цієї книги, нехай навіть значно урізаною царськими цензорами, став подією великого літературного і національного значення. Сьогодні у світі збереглося лише кілька екземплярів першого видання . Один з них зберігається в Черкаському музеї « Кобзаря».

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Follow Бібліопланета on WordPress.com