Біографії письменників

Шарлотта Бронте

(псевдонім – Каррер Белл , англ.) – англійська поетеса і романістка .

Народилася 21 квітня 1816 в сім’ї сільського священика в Йоркширу. Шарлотті Бронте ледь минуло п’ять років , коли померла її мати , залишивши бідному священикові сім’ю з 5 дочок і сина. Слабкий здоров’ям і любив усамітнення , Патрік Бронте мало звертав уваги на виховання дітей , які взагалі дуже рідко бачили його.

Ув’язнені в ізольовано стояв біля цвинтаря похмурому церковному домі , діти були надані самим собі і турботам 8 -річної старшої сестри Марії , на яку впала обов’язок вести убоге господарство. Хворобливі діти не знали ні веселого дитячого суспільства , ні властивих їхньому віку ігор та занять ; душевні і розумові їх сили розвивалися і міцніли з ненормально прискореної швидкістю в особливому замкнутому світі , зітканій з образів та їх мрій не по -дитячому налаштованої фантазії. Сувора , позбавлена ​​різноманітності і теплих фарб оточувала їх болотиста місцевість , невесела картина кладовища , непривітність і грубість небагатьох обивателів , з якими дітям доводилося стикатися – така була безрадісна дійсність , спонукають дітей ще глибше піти у свій внутрішній ідеальний світ , в якому нічого не було схоже на навколишнє.

    сестри Бронте

    З самого раннього дитинства одне з улюблених занять Шарлотти було вигадувати фантастичні казки і наділяти свої думки і почуття в казкову форму. У цих заняттях брала участь і решта родини , вплітаючи химерні візерунки в канву розповіді , задуманого Шарлоттою . Подія , що залишило глибокий слід в замкнутій життя цієї дивної родини – був вступ старших сестер , Марії та Єлизавети , в школу в Ковен – Брідж ( ​​1824 ), недалеко від їх селища Гаворт . Непривітна школа , що не дала ніякої їжі для їх розумового розвитку та підірвала їх без того слабке здоров’я – була яскравими фарбами описана Шарлоттою в романі « Джен Ейр ». Недовго , втім , залишалися сестри в школі. Через рік старша , Марія , хвора повернулася додому і померла , а через кілька місяців за нею пішла в могилу і друга сестра , Єлизавета. Залишившись старшою в домі , 9 -річна Шарлотта змушена була взяти на себе обов’язки господині і продовжувати вдома свою освіту , у тиші і самоті віддаючись своїй схильності до письменництва .

Пошук діяльності

    У 1835 році Шарлотта поступила на місце гувернантки , але слабке здоров’я і непривабливість життя в чужому домі змусили її відмовитися від цих занять. Шарлотта задумала разом з молодшими сестрами відкрити школу , і , щоб підготуватися до цієї справи , вона з сестрою Емілією зважилася поповнити свої знання з французької мови та літератури на континенті. При матеріальній підтримці старої тітки вони провели два роки в Брюсселі ( 1842-44 ) , і перед нервової , вразливої ​​Шарлоттою відкрився новий світ , який збагатив і розширив її кругозір запасом спостережень іншої природи , незнайомих типів і характерів людей , чужої їй приватного і громадського життя .

    перші публікації

    Повернувшись на батьківщину , сестри нарешті зважилися виступити з першими плодами своєї літературної діяльності . Навесні 1846 з’явився невеликий томик їх віршів під псевдонімом Коррер (Шарлотта ) , Елліс ( Емілія ) і Актон (Анна) Белль , що залишився непоміченим публікою.

    Невдача ця не засмутила сестер письменниць , і вони з тим же захопленням взялися за писання оповідань у прозі : Шарлотта написала повість «Учитель» ( The Professor ) , Емілія – « Грозовий перевал» ( Wuthering Heights ) , а Анна – « Агнес Грей » ( Agnes Grey ) . Останні дві повісті знайшли собі видавця , a «Учитель» був відкинутий усіма. Незважаючи на це , Шарлотта з властивим їй запалом і пристрастю продовжувала свою літературну діяльність.

    Поява «Джейн Ейр»

    У жовтні 1849 з’явився її новий роман «Джейн Ейр» ( Jane Eyre ), відразу завоював собі рішучий успіх і перекладений на багато європейських мов , в тому числі і на російську ( СПб. , 1857). Трохи книг з невідомим ім’ям автора на заголовку була зустрінута з таким загальним і безперечним схваленням.

    Повна зневага до всякої умовності , яскравість і сила в змалюванні характерів , неприкрашений , життєвою правдою дихаючий реалізм – все це захоплююче діяло на читача і віщувало поява великого , оригінального таланту на літературному обрії . Картина суворої північної природи з її грубуватими , але мужніми типами обивателів , здавалося , відкривала новий невідомий літературі мир і викликала загальний інтерес до автора , що переховувався під псевдонімом. Але секрет строго зберігався скромною письменницею.

    Наступна книга

    « Шерлі » (Shirley ) , другий роман Шарлотти Бронте , що викликав до себе особливий інтерес майстерно намальованою картиною життя робітників у провінції , – був написаний при вкрай сумних обставинах життя письменниці ; у вересні 1848 помер її брат , Бренуелл Бронте , багато обіцяв талановитий юнак , після декількох років розсіяною життя , сведшей його в могилу. У грудні 1848 p померла Емілія , і в травні 1849 – Анна. Коли після появи другого її роману ( 1849 ) псевдонім Шарлотти Бронте був розкритий , перед Шарлоттою відкрилися двері кращих літературних гуртків Лондона , але для болючою і звиклої до усамітнення дівчини було обтяжливо суспільну увагу , і вона більшу частину часу проводила в старому церковному будинку в Гаворте . У 1853 з’явився її останній роман «Городок» ( Villette ) , який по живому і правдивому опису життя в пансіоні не поступається першим , але слабкий у відношенні стрункості самої фабули .

    Заміжжя і смерть

    У 1854 році , незважаючи на напади недуги , сведшего в могилу її сестер , Шарлота вийшла заміж за священика на парафії свого батька – Артура Ніколлса Бейллі , але вже 31 березня 1855 вона померла. Це трапилося після того як вона з чоловіком потрапила під сильний дощ під час прогулянок по улюблених вересовим полях. Вагітність і сильна застуда спровокували загострення туберкульозу – сімейної хвороби Бронте . Після її смерті був виданий її перший літературний досвід , повість «Учитель ». У тому ж 1854 Шарлотта початку роман “Емма” , який , за оцінками критиків , повинен був стати такою ж сенсацією , як і ” Джен Ейр ” . Жінка написала всього лише дві глави цієї книги , але через погіршення здоров’я так і не встигла її закінчити. Через півтора століття Клер Бойлен доробила роботу Бронте , і книга недавно вийшла в світ.   

Значення

    Шарлотта Бронте вважається однією з найталановитіших представниць школи Теккерея , її улюбленого письменника. Володіючи вкрай нервовим і вразливим темпераментом , вона у високому ступені володіла тим , що Гете називає секретом генія – здатністю перейнятися індивідуальністю і суб’єктивним настроєм сторонньої особи . При обмеженому кругозорі спостережень , вона з вражаючою яскравістю і правдою зображала все , що їй доводилося бачити і відчувати. Якщо іноді надмірна яскравість образів переходить в деяку грубість фарб , а зайвий мелодраматизм в положеннях і сентиментальне висновок послаблюють художнє враження , то повний життєвої правди реалізм робить непомітними ці недоліки.

Романи

Інформація із сайту http://www.livelib.ru/

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Follow Бібліопланета on WordPress.com