Сайти сучасних українських письменникиків

Шановні учні, вчителі, користувачі!
 
 
Україна завжди  була і залишається  колискою справжніх талантів – письменників, які відомі і поза межами України:  І. Котляревський, І.Франко,  Т. Шевченко…
Сучасні читачі відкривають для себе різноманітні нові імена, це і Люко Дашвар, Сергій Жадан, Юрій Іздрик, Ірен Роздобудько та багато інших не менш знаменитих та цікавих авторів.
Пропонуємо вашій увазі рекомендаційно – вебліографічний список офіційних сайтів сучасних письменників України.
 
Сайт поета Івана Андрусяка [Електронний ресурс].
– Режим доступу: http://www.dyskurs.narod.ru/
Іван Михайлович Андрусяк — поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик, перекладач.

Увійшов у літературу на початку 1990-х як учасник літературного угруповання «Нова дегенерація». Критики вважають його одним із чільних поетів покоління «дев’ятдесятників». Прихильник герметичного поетичного дискурсу, творча еволюція — від неомодерністських, декадентських мотивів ранньої творчості до символічно-асоціативного письма, витриманого в рамці неомодерного світовідчуття, але класичної поетичної форми. Виробив власну впізнавану поетичну манеру, базовану на метафоризмі. Проза Івана Андрусяка характеризується як «густа» символічна метафорика з активним використанням діалектів. Тематично автор досліджує психологію людини в символічно-межових ситуаціях на матеріалі Гуцульщини 1940-50-х років.

Сайт письменника Юрія Андруховича [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://andruhovych.info/

Юрій Ігорович Андрухович  — український поет, прозаїк, перекладач, есеїст. Живе і працює в Івано-Франківську. Віце-президент Асоціації українських письменників.
Його твори користуються великою популярністю не лише в Україні, але і за кордоном.  Книги і публіцистика перекладаються в багатьох країнах Європи.
Він є лауреатом  престижних нагород и премій. Письменник активно займається громадською діяльністю.
За роман «Дванадцять обручів» удостоєний польської літературної премії Angelus.

Офіційний сайт письменника з Дніпропетровська Дмитра Бондаренка [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.dmytro-bond.narod.ru/

Дипломант Міжнародного літературного конкурсу “Гранослов”, лауреат премії фонду “Смолоскип”  – за збірки оповідань “Пацюк” та “Кохати по-дніпропетровськи”.
Роман автора “Сімнадцятий поверх” став призером читацьких симпатій конкурсу “Українська книга року Бі-Бі-Сі-2006”. А в 2008 році за цей твір письменник був відзначений 1-ою премією представництва ООН в Україні.
Лауреат всеукраїнського літературного фестивалю “Просто   так” в місті Коростень.

Офіційний сайт письменниці Лариси Денисенко [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://larysa.com.ua/

Лариса Володимирівна Денисенко – українська письменниця, адвокат.
Літературна кар’єра розпочалася перемогою в конкурсі Коронація слова (гран-прі конкурсу-2002 за твір «Забавки з плоті та крові»). Книга «Танці в масках» посіла перше місце у рейтингу «Краща українська книга в жанрі белетристика журналу «Кореспондент».

Офіційний сайт Сергія Жадана [Електронний ресурс].– Режим доступу: http://zhadan.info/

Сергій Вікторович Жадан  — український поет, прозаїк, есеїст, перекладач. Літературні твори Сергія Жадана одержали численні національні та міжнародні нагороди, були перекладені тринадцятьма мовами, зробивши автора одним з найвідоміших сучасних українських письменників. Сергій Жадан є також активним організатором літературного життя України (з 2000 року — віце-президент Асоціації українських письменників), учасником мультимедійних мистецьких проектів, а також акцій громадянської непокори. Темою творів письменника є пострадянська дійсність в Україні. 

Офіційна сторінка письменниці Забужко Оксани [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zabuzhko.com/ua

Оксана Стефанівна Забужко – сучасна українська поетеса, письменниця, літературознавець, публіцист. У своїй творчості письменниця приділяє багато уваги осмисленню української ідентичності і при цьому часто користується методологією фемінізму та постколоніалізму.
В Україні Забужко від 1996 залишається найпопулярнішим україномовним автором – загальний наклад проданих її книжок станом на  1 січня 2003 становить понад 65 тис. примірників. Крім того вона є авторкою численних культурологічних статей і есе у вітчизняній та зарубіжній періодиці.
Твори Забужко здобули також міжнародне визнання, особливо широке  в Центральній та Східній Європі. Її вірші перекладалися 16 мовами світу і удостоєні Поетичної Премії Фонду Всесвітнього Зобов’язання США. Серед інших її літературних нагород – премії Фонду ім. Гелен Щербань-Лапіка, Фундації Ковалевих, Фонду Рокфеллера, Департаменту культури м. Мюнхена, Фундації Ледіґ-Ровольт, Департаменту культури м. Ґрац.

Сайт братів Капранових [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.kobzar.com.ua/

Віталій та Дмитро Капранови (Брати Капранови) — українські видавці, письменники, публіцисти, громадські діячі, займаються торгівельною діяльністю.
Брати Капранови  видавали московську українську газету «Тинди-ринди» та журнал  української фантастики «Брати». Тоді ж почали писати свою першу книжку «Кобзар 2000».
Перший книжковий проект Капранових — каталог книжок поштою «Книгоноша». Також разом із телеканалом «1+1» та шоколадом «Корона» організували перший конкурс української гостросюжетної літератури «Золотий Бабай». Переможцем став роман Василя Шкляра «Ключ».Зараз вони двічі на місяць видають літературну газету «Друг читача» та, спільно з «Главредом», ведуть проекти «Книжкові сезони» та  «Гоголівська Академія».

  • Офіційна сторінка Леся Подерв’янського [Електронний ресурс].
  • – Режим доступу: http://www.ultima.te.ua/hamletua/

Лесь Подерв’янський вiдомий як aвтор п’єс “Гaмлєт”, “Цiкaвi Дослiди”, “Пaвлiк Морозов” i нaбaгато менш як художник, хоча саме живопис – його основна справа. Приховaнa iронiя та справжня мaйстернiсть словa – ось що зробило його твори культовими серед багатьох українців і не тільки.
П’єси написані суржиком. Подерв’янський кольорово змальовує проблеми сучасного суспільства: радянські реалії («Цікаві досліди», «Утопія»), життя богеми («Сноби», «Нірвана…»), міжнаціональні конфлікти («Кацапи», «Гамлєт, або Феномен дацького кацапізму»…), абсурдність життя («Рух життя або Динамо», «Іржик»).
Спрaвжнє мистецтво – це декiлькa прошaркiв. Деякi бaчaть тiльки те, що зверху лежить. Освiченa людинa сприймaє все нaбaгaто глибше.

  • Домашня сторінка Марини Соколян [Електронний ресурс].
  • – Режим доступу: http://www.msokolyan.narod.ru/

Марина Соколян  — українська письменниця та сценаристка.
Авторка восьми книжок, пише також п’єси та сценарії, має журнальні публікації. Власниця кількох літературних нагород, зокрема, від Міжнародної асамблеї фантастики «Портал» та «Єврокону – 2008». Лауреат «Смолоскипу», «СтАрту» та «Коронації слова». У вересні – листопаді 2005 була учасницею програми Homines Urbani (Краків, Польща). Твори Марини Соколян перекладалися російською, чеською та польською мовами.

Персональна сторінка Наталки та Олександра Шевченків
 [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  http://www.shevchenky.com/

Завдяки конкурсу «Коронація Слова», в Наталчиному житті сталися відразу дві знакові події. Надруковано її перший роман – «Містичний вальс», і вона познайомилася з дуже обдарованим письменником і художником Олександром Шевченком, за якого вийшла заміж у 2006 році. На той час, окрім романтичного фентезі «Містичний вальс», завдяки тій-таки «Коронації Слова», побачили світ ще два Наталчиних романи – іронічний жіночий детектив «Учора і завжди» та психологічна драма з елементами містики «Янголи, що підкрадаються».Олександр Шевченко вважає початком письменницької кар’єри дебютну книжку «Глибинка», що згодом здобула відзнаку на Всеукраїнському конкурсі романів, кіносценаріїв та п’єс «Коронація слова». Наступний його «сольний» роман «Аутсайдери» посів на тому ж конкурсі лауреатську позицію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Follow Бібліопланета on WordPress.com