Біографії письменників

Віктор Гюго

видатний французький письменник-романтик
Дата народження — Пт 26 Лютого 1802 р. (212 р. тому)
Знак зодіаку — РИБИ
Дата смерті — Пт 22 Травня 1885 р. (128 р. тому)
На момент смерті було — 83 р.
«У людини є тільки один тиран — її невігластво»— Віктор Гюго

Віктор Марі Гюго народився 26 лютого 1802 року в Безансоні (Франція). Він був сином наполеонівського генерала, родом з буржуазної сім’ї. Його батьки через сімейні розбіжності жили роздільно, а їх діти постійно переходили з рук в руки. В основному дитинство Гюго пройшло за кордоном, де в зв’язку зі службою знаходився його батько. Після повернення в Париж Гюго почав регулярно писати. У двадцять років він надрукував перші вірші, бездоганний роялістський дух яких забезпечив йому пенсію від Людовика XVIII. Незабаром Гюго зайняв своє місце серед висхідних зірок свого часу: де Віньї, Нодье, Готьє і Ламартіна.

Спочатку він був роялістом в політиці і традиціоналістом в літературі, але в повітрі вже повіяло романтизмом. У 1827 році він написав п’єсу «Кромвель», що порвала умовності неокласицизму і містила передмову, яка послужила маніфестом романтичного руху. За нею послідувала п’єса «Ернані», постановка якої стала перемогою нового напрямку. Сміливий вихід Гюго на сцену дарував йому популярність, багатство і коханку-актрису Жюльєтт Друе, вірність якій він зберігав в на протязі тридцяти років.

«Радість, доставлена нами іншій людині, полонить тим, що вона не блідне, як всякий відблиск, але повертається до нас ще більш яскравою» — Віктор Гюго

У наступні роки з-під пера Гюго безперервним потоком ринули вірші, драми і романи. «Собор Паризької Богоматері», створений поспіхом в останню хвилину у відповідності з контрактом, укладеним з видавцем, побачив світ у 1831 році. Шана та слава була на його боці. У 1841 році Гюго був обраний членом Французької академії, а в 1845 році він став пером королівства. Гюго мав дар відображати настрій більшості французів. Після революції 1848 року він став республіканцем і висував свою кандидатуру на президентських виборах. Після державного перевороту 1851 року Гюго покинув країну і жив на островах в протоці Ла-Манш, франкомовній території, що належала Англії. Тут він провів близько двадцяти років, глибоко переживаючи заслання, відмовляючись від амністії та лаючи Наполеона III. Тут він закінчив у 1862 році роман «Знедолені».Встановлення 3-ї республіки дало Гюго можливість повернутися на батьківщину, що бурхливо вітали всією країною.Помер видатний письменник Віктор Гюго 22 травня 1885 в Парижі і був похований в Пантеоні.

«Наше життя — подорож, ідея — путівник. Немає путівника, і все зупинилося. Мета втрачена, і сил як не було»— Віктор Гюго

Відео: Віктор Гюго
 
Відео: Віктор Гюго – Мазепа

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Follow Бібліопланета on WordPress.com