ЛАУРЕАТИ ПРЕМІЇ ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

31 січня було визначено лауреатів премії імені
Лесі Українки залітературно-мистецькі твори
для дітей та юнацтва за 2013 рік.

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогу здобула Надія Гуменюк за свою книгу «Шуршик В. та інші: казки з Яринчиного саду» (видавництво «Навчальна книга – Богдан»).

Шуршик

Гуменюк, Надія Павлівна. Шуршик В. та інші : казки з Яринчиного саду / Н. П. Гуменюк ; худож. С. Бялас. – Тернопіль : Богдан, 2012. – 143 с. : ілюстр.

Усі казкові пригоди, про які розповідає в цій книжці відома українська письменниця, трапилися в Яринчиному саду. Сад цей, подарований дівчинці дідусем, незвичайний — іноді він стає чарівним часовим коридором, дивовижним переходом, через який дівчинка потрапляє у різні світи. Книжка чудово ілюстрована талановитою художницею Світланою Бялас.

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» відзначили книжку відомої львівської художниці Вікторії Ковальчук «Про фею Дорофею»    (видавництво «Апріорі»).

«Письменники розповідають цікаві історії за допомогою слів, а художники зазвичай користуються зображеннями. Ти, звичайно, про це вже чув. Та й змалку, коли ще й абетки не знав, умієш читати книжки «за картинками». Бо ж це таке захопливе «читання» — гортати сторінки, малюнок за малюнком, — і самому вигадувати історію, приховану в книжці!

Але, буває, художникові також хочеться розповісти про власні малюнки. Тоді народжуються книжки, які навіть дорослим слід читати і по літерах, і по малюнках. Маленькі оповідки про чудову дівчинку Дорофею, що їх вигадала знана українська художниця Вікторія Ковальчук, саме такі. Їх мало просто прочитати, а слід уважно-уважно роздивитися! Бо в ілюстраціях цієї книжечки приховано значно більше історій, ніж ті, що їх розповіла авторка». Наталя Марченко

Серед переможців – вистава Запорізького академічного обласного театру юного глядача «Я не прощаюся…» (за оповіданням О. Артеменко). Її визнано найкращою театральною виставою для дітей та юнацтва.

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва»перемогу здобув творчий колектив повнометражного дитячого фільму «Іван Сила», знятого за книгоюОлександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили,найдужчої людини світу».

Інформація із сайту http://nbukids.wordpress.com/

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Follow Бібліопланета on WordPress.com