19 січня православні святкують Водохреща

Чому «свята» вода не псується

«Свята» вода зберігається у срібній посудині. Срібло ж має неабиякі бактерицидні властивості. Це було відомо в давні часи. Так, наприклад, для лікування ран воїни Олександра Македонського застосовували срібні пластинки, які накладали на рани. Срібло вбивало мікроби,  що сприяло загоюванню ран.Вода, що стикається зі сріблом, довгий час зберігається свіжою, бо в ній не розвиваються мікроорганізми. Пояснюється це тим, що срібло у невеликій кількості розчиняється у воді, і розчин срібла вбиває всі мікроорганізми. Фільтрування води через посріблений кварцовий пісок очищає воду від бактерій.

Ще в давні часи було відомо, що вода, яка перебуває у контакті зі сріблом, має цілющі властивості. Древні індуси знезаражували воду, занурюючи в неї пластини із металевого срібла. Управославній церкві свята вода витримується у срібній посудині.

Яка ж причина прояву особливих властивостей «срібної води»?Йони срібла проникають всередину клітин бактерій і порушують їхню життєдіяльність. Ефективність знищення бактерій у воді, що містить сліди іонів срібла, надзвичайно висока. Бактерицидність такої води зберігається протягом багатьох місяців.

Більше дізнайся:

 Довкілля : хрестоматія: для почат. кл. загальноосвіт. навч. закл. / упоряд. О.А.Біда. – К.; Ірпінь : Перун, 1999. – 366 с.

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Follow Бібліопланета on WordPress.com