Цікаво знати

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, КНИГО!

Книги-ювіляри 2014 року
«Малахітовій шкатулці» — 75 років!

 Бажов, Павел Петрович. Малахитовая шкатулка : сказы / П. П. Бажов ; худож. Т. Цыплакова ; рис. на обл. С. Бордюга. – М. : Астрель : АСТ, 2007. – 223 с. : ил. – (Любимое чтение).

Дослідники творчості Павла Бажова називають «Малахітову шкатулку» головною книгою письменника. Оповідь вперше була опублікована у Свердловську, в газеті «На смену» (1938) та в альманасі «Уральский современник» (1938). Спочатку оповідь називалась «Тятино подаренье», але при підготовці до друку Бажов замінив її іншим — «Малахітова шкатулка».

В 1939 році вийшло перше видання збіркиуральських оповідей — «Малахітова шкатулка». Ця книга за життя автора неодноразово поповнювалася новими розповідями. В 1943 році за книгу «Малахітовашкатулка» автор отримав Сталінську премію другого ступеня. За мотивами його оповідей створено кінофільм «Кам’яна квітка» (1946), зняті мультфільми, поставлені чудові спектаклі. Твори Бажова перекладалися багатьма мовами світу, в тому числі й українською (вперше в 1958). У 1955 році у Києві на честь казкаря названо вулицю.

БАЖОВ ПАВЛО ПЕТРОВИЧ

(1879- 1950)

Казкар народився і виріс на Уралі. Урал на той час був справжнім краєм легенд. Ці легенди придумували і розповідали старателі, котрі добували в уральських горах золото, малахіт, слюду. Головною серед героїв оповідань була Малахітниця — хазяйка всіх підземних скарбів. В цих легендах були, звичайно, й інші герої. Наприклад, чарівні істоти, які жили під землею або в горах. Вони іноді допомагали, а іноді, навпаки, заважали людям. На основі цих розповідей і написав свої казки Павло Бажов.

 Влітку він мандрував рідними місцями, і в уральському краї не знайдеться, мабуть, куточка, де б не побував письменник. Він знайомився з цікавими людьми і слухав їх розповіді про життя. Природа Уралу чарує та заворожує, тому саме тут народжувалися самобутні і таємничі оповіді Павла Петровича. День і ніч працював письменник. І на білих аркушах розпускались кам’яні квіти, оживали добрі та злі чудовиська, блакитні змійки, в’юнкі ящірки та веселі козлики.

Взято із сайту  http://nbukids.wordpress.com/ 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Follow Бібліопланета on WordPress.com